KOŠIČANIA, NENECHAJTE SA OKLAMAŤ


Dňa 27.2.2019 sa na Úrade Vlády v Bratislave uskutočnilo stretnutie medzi primátorom mesta Košice Jaroslavom Polačekom, predsedom Košického samosprávneho kraja Rastislavom Trnkom a podpredsedom vlády pre investície a informatizáciu Richardom Rašim. Jeho hlavnou témou bolo financovanie Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF), ktorý sa má v roku 2021 konať v Košiciach.

Polaček cestoval do Bratislavy s požiadavkami, ktoré boli bez ohľadu na ich objektívnosť NEAKCEPTOVATEĽNÉ.

14.2.2019 rokovalo mestské zastupiteľstvo v Košiciach. Poslancom mesta bol deň pred zasadnutím doručený materiál, ktorého predkladateľom bol primátor Jaroslav Polaček. Výdavky mesta v súvislosti s EYOF boli vyčíslené vo výške 25 450 000 €.
O dva týždne neskôr, keď primátor Košíc cestoval na rokovanie do Bratislavy sa však predpokladané kapitálové výdavky na infraštruktúru zázračne zvýšili na 62 700 000 € !
Pri takejto komunikácii a strieľaní čísel sa iná odpoveď ako NIE čakať nedala. Divadielko však bolo zahrané. Viac na : https://www.djordjevic.sk/divadielko-zahrane-chybu-si-nechce-priznat-nikto

Pritom 9.1.2019 na stretnutí vedenia mesta a SOŠV sa podľa zápisu zo stretnutia primátor vyjadril : "budeme požadovať od štátu 15 miliónov a my sme schopní dať do rozpočtu 5 miliónov Eur.

Ešte v ten istý deň zaslal Ministerke školstva, vedy, výskumu a športu SR Martine Lubyovej list, kde uviedol, že : "Predpokladané celkové výdaje súvisiace s organizáciou EYOF 2021 vrátane výdavkov na budovanie, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry medzinárodného významu predstavujú pre mesto Košice sumu 25 450 000 Eur.

Aj keď na svojom FB profile tvrdí, že hneď po nástupe do funkcie sa okamžite začal tejto téme venovať, strieľanie miliónov hore, dole iba dokazuje, že si vymýšľa a zavádza.
Primátor aj umýselne vo svojich vyhláseniach a tlačových správach neuvádza, že dotácia vlády nieje iba 12 000 000 €, ale dokopy viac ako 50 000 000 € !
Či sa mu to páči, alebo nie, ale projekt NTC je od začiatku súčasťou výpočtov investícií do športovej infraštruktúry a meteriálno technického zabezpečenia EYOF 2021. V prípade variantu NTC - multihalu by išlo o dotáciu 18 000 000 € od vlády, 6 000 000 € od STZ a viac ako 20 000 000 € by vláda poskytla na rekončtrukciu internátov - budúcej olympíjskej dediny. Tá by slúžila na tento účel iba zopár dní, ale vynovené budovy by zlepšili štandard bývania na viac desaťročí.
Musím mu uznať jeho obranyschopnosť a schopnosť prejsť z katastrofickej situácie do protiútoku. Raši mu prišiel do rany. Jeho verní FB posluhovači zaplavujú diskusie a snažia sa presvedčiť ľudí, že Raši je ten zlý, ktorý Košičanom nedopraje.
Ak však niekto v priebehu 2 týždnov navýši svoj ropočet 2,5 násobne ( Mesto Košice ) a 3 násobne ( KSK ) niet sa čo čudovať, že odpoveď Rašiho bola taká ako bola.
Najbizarnešie pre mňa preto vyznieva sponozorovaný odkaz od funpage Mesta Košice na FB, ktorý zdieľa výzvu vláde Slovenskej republiky k podpore Európskeho olympijského festivalu mládeže – Košice 2021 a rozvoju športovej infraštruktúry. Nuž herci sa rozhodli dohrať divadielko do konca.
Uvidíme, či im na to rozumní ľudia skočia...