Monitoring Starého Mesta

Spúšťam projekt, na ktorý si zatiaľ netrúfol žiaden poslanec


Byť poslancom košického Starého Mesta je pre mňa nielen pocta, ale aj záväzok. Je to záväzok nielen voči mojim voličom, ale aj voči mne samému. Snažím sa zostať sám sebou, teda nestratiť svoje hodnoty, ale hlavne ciele pre ktoré som vstupoval do politiky. Nemám síce stranícke zázemie, ani štedrých sponzorov, ale mám chuť a energiu pracovať pre ľudí. Na výpočty sú tu matematici, na analýzy ekonómovia a na zákony právnici. Ja som si v politike zvolil cestu riešenia problémov bežných ľudí. V komunálnej politike nemajú byť iba vedci – teoretici, ale aj ľudia, ktorí iniciatívne riešia existujúce problémy a zanechávajú po sebe hmatateľné výsledky práce.

To, čo po sebe zanecháte sú pevné základy Vašej kariéry, ktoré sa nedajú zničiť.

Začal sa posledný rok môjho poslaneckého mandátu a preto som sa rozhodol, že po sebe zanechám čo najviac prospešných projektov, ale hlavne vyriešených podnetov a problémov v prospech Staromeštanov.

Spúšťam projekt, na ktorý si zatiaľ netrúfol žiaden poslanec väčšej mestskej časti v Košiciach. Rozhodol som sa, že v roku 2018 zmonitorujem od A po Z každú zo 115 staromestských ulíc. Nafotím a spíšem všetky nedostatky, ktoré uvidím a na ktoré ma upozornia občania. Nazbierané podnety postúpim organizáciám, ktoré majú v kompetencii ich riešenie. Viem, že ma protivníci budú obviňovať, že si iba robím kampaň, ale nech sa páči nech sa zapoja aj ostatní a podelíme si obvody. Prečo to teda robím ? Aby mali ľudia väčšiu dôveru v politikov a aby si nemysleli, že sú všetci politici zbytoční…

MONITORING.jpg